Jdi na obsah Jdi na menu
 


Blíženci. Patří k vzdušnému elementu proměnlivé kvality, vládne jim Merkur a jsou v pořadí třetí.

Jejich symbolem jsou dvojčata z řecké mytologie Kastor a Pollux. Jeden byl obyčejný smrtelník, druhý byl nesmrtelný. Lidé narození v Blížencích se také vyznačují rozpolceností. Dnes mohou zastávat jiná stanoviska než zítra, jsou nedůslední. Rozpolcenost se často projevuje mezi pocitem a rozumem.

Těžko vyjadřují své pocity, protože je okamžitě logicky zpracovávají, racionalizují. Jejich nálada se může bezdůvodně často měnit, nervozita a duševní neklid se projevuje na těle. Odreagují se procházkou na vzduchu nebo během.

Jejich hlavním rysem je komunikace, bystrost a zvídavost. Zajímá je více diskuse a výměna myšlenek, než čistý výsledek. Hlavní doménou Blíženců je logické uvažování a hromadění znalostí.

Blíženci jsou upovídání, dovedou bavit své okolí, mají bystré reakce a jsou pohotoví. Využívají svůj rozum naplno, lehce se učí cizí jazyky a nechybí jim logické uvažování, bývají dobří v matematice.

V zaměstnání jsou dobrými organizátory a obchodníky, ve spekulacích si přímo libují. Často se stávají spisovateli, řečníky, novináři, učiteli, sekretářkami, advokáty nebo programátory.

V každém případě si vybírají činnost, ve které mohou uplatnit své duševní schopnosti.

K Blížencům se dobře hodí Váhy nebo Vodnáři. Velmi vhodnou kombinací je spojení Blíženců se Střelcem.

Kladné stránky Blíženců

  • Blíženci nám dávají schopnosti společenskosti, všestrannosti, ale také  zvídavost, přátelskost, komunikativnost, rozmanitost a vtipnost.

Slabé stránky Blíženců

  • Jejich odvrácenou stranou je nevyzpytatelnost, povrchnost, dětinskost, nedůslednost, upovídanost.

Žena Blíženec - Vůdkyně

Je to duch z láhve, rozkošné, záhadné stvoření, jež se objeví náhle. Je to svůdná žena, která umí každého upoutat. Rychle navazuje kontakt a je přátelská.

Její výlety to sexu jsou opravdu dobrodružné, vrhá se do milostných vztahů po hlavě. Romantika je fajn. Vše za předpokladu, že tempo určuje ona. Tato žena většinou vztah začíná jako první. Při předehře dělá víc věcí najednou. Zahrnuje partnera polibky a součastně zkoumá jeho tělo. V sexu je velmi zvídává a myslí neustále na nové variace.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář